Málnalevél Frissítő dezodor
Alumínium mentes dezodor, természetes hatóanyagokkal
Izzadás
A verejtékezés testünk természetes folyamata, melynek igen fontos szerepe van a normál testhőmérséklet fenntartásában. Optimális esetben testünk hőmérséklete 36,7 Celsius fok körüli értéken mozog. Ez az a hőfok melyen az élettani folyamatok megfelelően tudnak működni. A szervezet egyensúlyra törekvése segít fenntartani ezt az állapotot. Hideg esetén didergünk, pórusaink összehúzódnak, így csökken a hő-leadás az izommunka (didergés) pedig hőt termel. De mi a helyzet, ha nagyon meleg van, izommunkát végzünk, vagy sportolunk? A hőt testünknek valahogy le kell adnia, hiszen e nélkül túlhevülne. Fizikából megtanultuk, hogy a párolgás hőt von el, ezért melegben a testünk válasza az izzadás. Mivel a bőrünk nagy felületet jelent ez egy igen hatékony mechanizmus! Ezért különösen fontos például, ha valaki lázas mindenképpen alkalmazzon gyógyszeres lázcsillapítást! Lázas állapotban ugyanis a szervezet tévesen egy magasabb hőmérsékletre igyekszik állítani a testhőmérsékletet, ezért nem izzadunk! Mikor bevettük a lázcsillapítót onnan tudjuk, hogy valóban hatékony volt, hogy végre elkezdünk izzadni! Ennek köszönhetően lejjebb megy, optimális esetben megszűnik a láz.
Izzadságszag
Bőrünkben több millió verejtékmirigy található, ezek termelik a verejtéket, melyek kis csatornákon keresztül csatlakoznak a bőrpórusokhoz. Két típust különböztethetünk meg. Az ekrin és az apokrin mirigyeket.
Az ekrin mirigyek egész testfelületünket behálózzák, de legnagyobb számban a tenyéren és a talpon fordulnak elő. Színtelen, szagtalan magas víztartalmú váladékot termelnek, mely segíti a hő-leadást, a testhőmérséklet szabályozását, a bőr természetes savköpenyének fenntartását. A hőmérséklet emelkedésével, illetve fizikai aktivitásra működésük fokozódik.
Az apokrin mirigyek nagyobbak, és főleg a hónaljban, a hajlatokban, a nemi szervek környékén valamint az emlő táján helyezkednek el. Serdülőkorban kezdik meg működésüket, hormonális hatásra termelnek váladékot. Befolyásoló tényező lehet a stressz, szorongás, fájdalom mely hatására a kiválasztott folyadék mennyisége fokozódik. A termelt váladék, a helyben szaporodó baktériumoknak köszönhetően gyorsan bomlásnak indul, és kialakul az izzadságszag.
Az izzadság "szaga” egyénenként eltérő lehet, nemtől, kortól, táplálkozástól függően.
A kellemetlen szagokat bizonyos biokémiai folyamatok végtermékei okozzák (vajsav, valeriánsav, kapronsav, stb) melyekért a hónaljunkban tevékenykedő baktériumok a felelősek.
Mit tehetünk?
Kétféle választásunk van:
• vagy gátoljuk a verejtékmirigyek váladéktermelését, (izzadásgátlók, alumínium tartalmú szerek)
• vagy csökkentjük a baktériumok által termelt szagokért felelős anyagok termelődését (dezodorok)
Izzadásgátló vagy dezodor?
Izzadásgátlónak nevezzük azokat a készítményeket, melyek gátolják a verejtékezést. Ezek a termékek szinte minden esetben valamilyen alumínium sót tartalmaznak, mely összehúzza a pórusokat, így a verejték nem tud a bőrfelszínre jutni. Ezáltal a méreganyagok sem tudnak távozni, lerakódnak a szövetekben. Ez a bejegyzés nem hivatott ennek a káros mivoltáról vitát nyitni, mindenki maga döntse el szeretne-e ilyen terméket használni vagy sem.
A dezodorok másképpen hatnak. Csupán csekély mértékben mérséklik az izzadást, azonban a kellemetlen szagokat okozó anyagokat semlegesítik, ezáltal biztosítanak kellemes közérzetet a használójának.
Mit tartalmaz a dezodor?
Kukoricakeményítő jó nedvszívó tulajdonságával segít az izzadság megkötésében, a szódabikarbóna pedig amellett, hogy megköti a szagokat és a nedvességet enyhén lúgos pH-t biztosít, mely a baktériumok számára kedvezőtlen környezetet teremt.
A Citromfűolaj kellemes illata mellett, egyik fő komponensének, a citrálnak köszönhetően, fertőtlenítő és antibakteriális hatással rendelkezik. A zsályaolaj összehúzó, így gyengéden mérsékli az izzadást, emellett antibakteriális hatással is rendelkezik. A citrom-, és fahéjolaj kellemes illata mellett szintén antibakteriális tulajdonságú és a termék tartósságát is biztosítja.
Tiszta kakaóvaj és méhviasz az alapja, melyek gyengéden ápolják, hidratálják a bőrt, és megfelelő konzisztenciát adnak a terméknek. A stift így még kenhető ugyanakkor a táskánkban is magunkkal vihetjük, biztosan nem fog kifolyni, tehát nem szükséges hűtőben tárolni!
Kinek ajánljuk?
• Érzékeny bőrűeknek (Alkoholmentes, parabén-mentes, alumínium mentes)
• Terhesek, szoptató kismamák
• Tinik
• Mindenkinek aki szereti a természetes dezodorokat, és kerüli az alumínium sókat tartalmazó izzadásgátlókat!
Hogyan használjuk?
Reggel tisztálkodás után használjuk a dezodort, és indulhat a nap!
Figyelmeztetés!
Az illóolaj komponensek miatt használat előtt mindenképpen csináljunk bőrpróbát, hogy megbizonyosodjunk róla nem vagyunk-e valamelyik összetevőre allergiásak. Kenjünk egy keveset az alkarunkra, és ha fél óra elteltével nem tapasztalunk bőrpírt, nyugodtan használhatjuk a terméket!
Összetevők:
Butyrum cacao, Cera flava, Ricini oleum, Limonis aetheroleum, Aetheroleum melissae, Aetheroleum salviae officinalis, Aetheroleum cinnamoni, Natrii hydrogencarbonas, Zincum oxydum, Tritici amylum
Tömeg:60g
Felhasználhatóság: Felbontás után 6 hónapig
A dezodort ne tegyük ki túl magas hőmérsékletnek, napsütésnek. Ne tároljuk például az autóban. Praktikus csomagolásának köszönhetően, bárhová magunkkal vihetjük, a táskánkban!
Végezetül néhány tipp, mely csökkentheti a kellemetlen szagok kialakulását:
• Megfelelő higiénia
• A hónaljszőrzet borotválása
• Magas klorofill tartalmú növények fogyasztása
• Stressz kerülése, meditáció